MOSESKA - Wales z Puffin Island

Kvůli dlouhé životnosti a tvarové stálosti je na výrobu používán dřevomateriál vrstvený, který má zároveň vynikající mechanické vlastností. Povrchovou vrstvu tvoří vždy jen dřevo výběrové jakosti, zhotovené z rozmanitých druhů jehličnanů a listnáčů.

Moseska svým kruhovým tvarem a členěním dvířek připomíná tradiční podobu tablety léku, vnitřní poličkové členění pak přímo vybízí k nastolení pořádku a přehlednému uspořádání všeho, co v ní budete mít uložené. V případě potřeby vždy okamžitě naleznete, co zrovna potřebujete. Horní část dvířek se sklápí pomocí moderního lankového mechanismu microwinch a v otevřené poloze může posloužit jako praktický přípravný pultík. Spodní část dvířek je výklopná s jednoduchou aretací v poloze otevřeno. Vše je zpracováno s velkou pečlivostí a láskou.

Wales z Puffin Island

"Mojí inspirací jsou reálná místa, kde se cítím opravdu báječně. Zde se nacházíme ve Walesu, u pobřeží Penmon na ostrově Puffin Island, kde žije legrační jmenovec ostrova papuchálek severský, místně nazývaný právě puffin, přátelský tuleň atlantický a mnoho desítek druhů dalších mořských obyvatel. Pohled na obrázku je od ostrova Puffin Island – kulatý tak, jak to vidí legrační papuchálek a legrační tak, jak to vidím já." 

Zuzana Jáchymová

Váha: 7,5 kg

Průměr: 77 cm

Vnitřní hloubka: 15 cm

Vnější hloubka: 19 cm

Objem: 180 l

Uchycení: Na hmoždinky a na dvou na závěsných háčcích - 7cm 

15 900,00 Kč

Autorem motivu Wales z Puffin Island je Zuzana Jáchymová

Zuzana Jáchymová

…je výtvarnice, jejíž naivistické dílo je úchvatnou a svébytnou reflexí dlouhých let života prožitých na břehu Atlantiku ve Walesu a Anglii. Z této inspirativní zkušenosti přináší do své tvorby nejen vizuální bohatství přímořské krajiny ale také hluboký a emotivní vztah k oceánu, který se stává nedílnou součástí každého jejího insitního obrazu. Její malby nejsou jen pouhým odrazem pobřežních scenérií; jsou spíše cestou, jak přenést dojmy, které v ní Atlantik zanechal, na plátno. Každý tah štětcem, každá barva, jsou jako příběhy vyprávěné mořem, větrem a pískem. Ve svých insitních obrazech dokáže zachytit nejen krásu pobřeží a života kolem ale i sílu oceánu, jehož pulzace se prolíná s pulzací jejího vlastního srdce. Její obrazy jsou nejen estetickým zážitkem, ale i vyjádřením lásky k místu, které ovlivnilo každý moment jejího uměleckého putování. Přestože může být některé z jejích obrazů obtížné popsat slovy, nespočívá jejich krása jen ve vnější podobě, ale i v tom, jak působí na naši emocionální a mentální rovinu. Tím se nakonec stávají také pozvánkou ke zkoumání naší vlastní duše a k objevování krásy, která často zůstává na první pohled skryta.